Aktualności
- Szczegóły
-
Opublikowano: wtorek, 10 październik 2023 11:15
-
Agata Bryl
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu p. Struczak Piotr i Grenda Bartłomiej na zaproszenie pedagogów szkolnych odwiedzili uczniów klas 4- 8 w Szkole Podstawowej im prof. J. Zwierzyckiego w Krobi. W trosce o bezpieczeństwo młodych mieszkańców policjanci spotkali się z uczniami. Tematem pogadanki było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przekazano najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ze zwróceniem uwagi na przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowe. Dbania o odpowiednie wyposażenie jednośladów oraz inne zabezpieczenia poruszającego się tymi pojazdami. Zwrócono uwagę na poszanowanie mienia innych osób w czasie parkowania na terenie szkoły i w innych miejscach. Dużo czasu poświęcono na rozmowę o bezpiecznym poruszaniu się rowerem, hulajnogą i innymi pojazdami. Zwrócono uwagi na zagrożenia związane z używaniem telefonu podczas uczestniczenia w ruchu drogowym i nie tylko. Podawano konkretne zdarzenia i historie z udziałem młodzieży w różnych sytuacjach zagrożenia bądź utraty życia w wyniku wypadków drogowych oraz ich konsekwencje. Dzieci z klas młodszych bardzo chętnie pytały, opowiadały wiele ciekawych historii z własnych doświadczeń.
Pedagodzy szkolni Agata Bryl, Katarzyna Górkowska
- Szczegóły
-
Opublikowano: niedziela, 08 październik 2023 10:26
-
Krzysztof Kasperczak
Dodatkowe zajęcia z programowania i robotyki
Drodzy Rodzice!
Zachęcamy do zapisania dziecka na zajęcia pozalekcyjne, które odbywać się będą w naszej szkole. Pierwsze pokazowe zajęcia będą BEZPŁATNE! Do wyboru są 2 kursy: 1. Programowanie w Minecraft (16.10.2023 16:00-17:30) 2. Robotyka z Lego EV3 (23.10.2023 16:00-17:30) Po tych warsztatach decydują Państwo czy kontynuują roczny kurs i podpisują umowę. Zapisu dokonujemy poprzez stronę: https://twojrobot.pl/miasto/gostyn/kursy-robotyki/#sprawdz-kursy
Liczba miejsc jest ograniczona.
Na zajęciach „TwojRobot.pl” dzieci budują i programują roboty na zestawach LEGO Mindstorms EV3 lub tworzą elementy świata Minecraft za pomocą programowania w Scratch. Warsztaty mają na celu przybliżyć uczestnikom świat nowoczesnej techniki, podstaw informatyki, elektroniki oraz nauk ścisłych. Każde zajęcia to rozwój zdolności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, kreatywności oraz pracy zespołowej.
Dodatkowe informacje pod nr.tel. 665 895 638
- Szczegóły
-
Opublikowano: wtorek, 03 październik 2023 07:59
-
Michał Ratajczyk
W załączniku podane są godziny dostępności nauczycieli.
- Szczegóły
-
Opublikowano: niedziela, 01 październik 2023 18:23
-
Ewa Dechnik-Kasperczak
Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym Motylki w Potarzycy
Dnia 29 września br. (piątek) w oddziale przedszkolnym "Motylki" w Potarzycy obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy chłopcy zostali obdarowani upominkami, a pozostałe atrakcje zapewnił duet "Glinka-Art' z Poznania. Na początku odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Później dzieci przebrały się w stroje z dawnych czasów. Obejrzały prezentację życia ludzi w dawnych czasach, budowały gród z klocków, strzelały z łuku do tarczy, walczyły na miecze i łowiły ryby. Dzień ten był pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Dzieci długo go nie zapomną.
- Szczegóły
-
Opublikowano: niedziela, 24 wrzesień 2023 23:52
-
Magdalena Andrzejewska
Z wizytą w Korczynie
W piątek 22 września 2023 r w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Krob_Kult Amatorska Grupa Teatralna "Czopki z Głów", działająca przy SP w Krobi, zaprosiła mieszkańców na Narodowe Czytanie. Oczywiście aktorzy-amatorzy wzięli na warsztat powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem", powieść wybraną do tegorocznej edycji Narodowego Czytania. We wspomnianej powieści, prócz wielu istotnych tematów, autorka podejmuje temat miłości. Miłość w utworze odmeniana jest przez wszystkie przypadki i dotyka w jakiś sposób wszystkich bohaterów. Odczytane w piątek fragmenty "Nad Niemnem" niosły prawdę o miłości utraconej, prawdziwej, spełnionej, namiętnej, zawiedzionej. Czytający zadbali o odpowiednie stroje i rekwizyty. Licznie przybyli słuchacze mieli z kolei okazję oderwać się na chwilę od swoich problemów, przenieść się do Korczyna i wsłuchać się w problemy Emilii, Benedykta, Marty, Justyny, Anzelma, Zygmunta. Spotkanie przebiegło w bardzo klimatycznej atmosferze. Piękne nadniemeńskie opisy przyrody przypomniały o odchodzącym bezpowrotnie lecie i stojącej już u drzwi jesieni. Chwilową zadumę i nostalgię rozwiał dyrektor Michał Ratajczyk wykonując na zakończenie znany utwór Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". Słuchacze chętnie włączyli się w śpiew refrenu. Po spotkaniu spłynęło wiele ciepłych słów na występujących. Wspierając szczytną ideę pomysłodawców Narodowego Czytania możemy w prosty sposób upowszechniać narodowe dzieła literatury i zarazem chronić je od zapomnienia. Fragmenty "Nad Niemnem" czytali nauczyciele, pracownicy oraz absolwentki szkoły: Marta Dembska, Sławomir Gembiak, Marek Hałas, Hanna Hoska, Wiktoria Idkowiak, Patrycja Kapała, Andrzej Łakomy, Michał Ratajczyk,Sylwia Wałkiewicz. Spotkanie przygotowały: Jolanta Szpurka i Magdalena Andrzejewska
|