Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Dnia 21 czerwca 2024 r. (piątek) odbędzie się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
Godz. 8:00 - Msza święta
Godz. 9:00 - zakończenie roku szkolnego na boisku szkolnym i rozdanie świadectw.

W przypadku deszczu:
Godz. 8:00 - Msza święta
Godz. 9:00 - klasy III i VII zakończenie roku szkolnego w dużej sali gimnastycznej i rozdanie świadectw,
Godz. 9:00 - klasy I, II, IV, V, VI - spotkanie z wychowawcami w klasach i rozdanie świadectw.

Plan dowozów i odwozów:

Kurs 1                                          Kurs 2
Florynki                        7:05        Chumiętki          7:15
Rogowo 7:07 Żychlewo  7:20         Wymysłowo       7:25
Chwałkowo (Włostowo)  7:13        Potarzyca           7:35
Chwałkowo                    7:15        ul. Kobylińska     7:38
Grabianowo                   7:20 
PKP Krobia                     7:23
Powstańców Wlkp.          7:25

Odwozy ok. godz. 10:30.

W przypadku deszczu - odwozy ok. godz. 9:30, 10:30

Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe
za rok szkolny 2023/2024

Stypendium w kwocie 198,00 złotych za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe otrzymują uczniowie klas IV-VI, którzy w roku szkolnym 2023/2024 osiągnęli średnią ocen co najmniej 5,20 i przynajmniej dobrą ocenę z zachowania oraz uczniowie klas VII-VIII, którzy w roku szkolnym 2023/2024 osiągnęli średnią ocen co najmniej 5,10 i przynajmniej dobrą ocenę z zachowania.

Proszę o wypełnienie i dostarczenie do szkoły wniosku na stypendium. Wniosek znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce "Dokumenty szkolne", można też go odebrać w sekretariacie szkoły.

Spotkanie dzieci przyszłych klas I i ich rodziców z dyrektorem szkoły

Dnia 24 czerwca 2024 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Krobi odbędzie się spotkanie dyrektora szkoły z dziećmi przyszłych klas I i ich rodzicami.

Udział w uczniów klas I-III

w Projekcie Edukacji Ekologicznej

 

Uczniowie klas I-III wzięli udział w Projekcie Edukacji Ekologicznej. W ramach projektu uczniowie brali udział w warsztatach o tematyce ekologicznej oraz uczestniczyli w festynie ekologicznym. W trakcie warsztatów uczniowie wykonywali eko-roboty, eko-torby i makietę miasta ekologicznego oraz zgłębili wiedzę o tematyce ekologicznej. Podsumowaniem warsztatów był festyn ekologiczny, który odbył się 29 maja. Miał on formę gry terenowej i polegał na przejściu 5 stacji. Uczniowie w trakcie festynu obejrzeli film ekologiczny oraz prace wykonane przez dzieci w trakcie zajęć warsztatowych. Uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Koło Łowieckie i Gminny Związek Regionu Leszczyńskiego. Odwiedzili również park, w którym rozmawiali o dbaniu o rośliny, poznali i utrwalili gatunki drzew, a także wyszukiwali pomniki przyrody. Podsumowaniem festynu był konkurs wiedzy z zakresu ekologii oraz rozdanie nagród, a także zdrowy poczęstunek w postaci owoców i wody. Na koniec festynu odbyło się uroczyste podsumowanie na boisku szkolnym oraz wspólne zdjęcie.

„Jeśli w coś wierzysz…”

W piątek 7 czerwca br. w GCKiR w Krobi odbyła się premiera spektaklu „Baśń o Rycerzu bez Konia” w wykonaniu najmłodszej grupy teatralnej „Na Fali”, działającej przy bibliotece naszej szkoły. Młodzi aktorzy bardzo długo i intensywnie pracowali podczas zajęć teatralnych, by przygotować swój debiut. W przedstawieniu opowiedzieli historię według scenariusza Marty Guśniowskiej o dwóch nieszczęśliwych bohaterach: Rycerzu i Koniu. Szukali się oni nawzajem, przeżywając różne przygody i nie mogąc się odnaleźć. Finalnie spotkali się przypadkiem i zadeklarowali wieczną przyjaźń i że nigdy się już nie rozstaną, gdyż właśnie osiągnęli pełnię szczęścia. Pointą spektaklu była uniwersalna myśl wypowiedziana przez bardzo stare drzewo, że nigdy nie wolno rezygnować ze swoich marzeń, nie można przestać wierzyć, że uda się je zrealizować, bo „jeśli w coś wierzysz tak, jak należy, to wiedz, że spełnią się sny…”. Przedstawienie zostało zagrane trzykrotnie: dla uczniów nauczania zintegrowanego ze szkoły Podstawowej w Krobi, dla dzieci z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami”, z Niepublicznego Przedszkola Edmunda Bojanowskiego oraz dla społeczności lokalnej. Młodzi adepci sztuki teatralnej mówić mogą o udanym debiucie teatralnym, w który włożyli ogrom pracy i wykazali się niezwykłym zaangażowaniem. Zmęczeni, ale szczęśliwi uznali, że warto podejmować wyzwania, bo one kształtują i hartują charakter.

Attachments:
Download this file (1.jpg)1.jpg[ ]64 kB
Download this file (10.jpg)10.jpg[ ]84 kB
Download this file (11.jpg)11.jpg[ ]189 kB
Download this file (12.jpg)12.jpg[ ]83 kB
Download this file (13.jpg)13.jpg[ ]75 kB
Download this file (14.jpg)14.jpg[ ]108 kB
Download this file (2.jpg)2.jpg[ ]95 kB
Download this file (3.jpg)3.jpg[ ]71 kB
Download this file (4.jpg)4.jpg[ ]133 kB
Download this file (5.jpg)5.jpg[ ]245 kB
Download this file (6.jpg)6.jpg[ ]213 kB
Download this file (7.jpg)7.jpg[ ]138 kB
Download this file (8.jpg)8.jpg[ ]126 kB
Download this file (9.jpg)9.jpg[ ]64 kB
Download this file (na fali 5 klasa 2024.jpg)na fali 5 klasa 2024.jpg[ ]226 kBOdsłon artykułów:
2420350


https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/