Aktualności

Podsumowanie akcji ,,Serduszko za Serce”

W dniach od 27 listopada do 5 grudnia 2023 r. w szkole przeprowadzona została doroczna akcja: ,,Serduszko za Serce” . Zebraliśmy dużą ilość środków higienicznych i słodyczy. Z tych darów udało się przygotować 51 paczek dla najbardziej potrzebujących osób z naszej gminy. 11 grudnia br. paczki przekazaliśmy do MGOPS w Krobi.

Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i w jakikolwiek sposób przyłączyli się do naszej serduszkowej akcji. Dziękujemy za okazaną pomoc UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY.

„Bo w człowieku jest serce, a w nim ukryte dobro i radość.

Serce jest jedno i wielkie, tam się rodzi wszystko, co piękne”

Zespół Opiekuńczy Nauczycieli

i Samorząd Uczniowski

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia bibliotekarki zorganizowały wystawę misiów. W czytelni zagościło blisko 200 pluszaków, wypożyczonych od uczniów i nauczycieli. Najstarszy miś miał 45 lat. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza uczniów klas nauczania zintegrowanego. Odwiedzinom nie było końca. Podczas przerw właściciele misiów szukali swoich ulubieńców w misiowej krainie. Były misie w różnych rozmiarach, misie - bohaterowie bajek, mówiące i śpiewające misie, misie-seniorzy i wiele innych. Chętni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w misiowej  fotobudce. Z okazji misiowego święta uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w cyklu spotkań czytelniczych. Pierwszoklasiści wysłuchali jednej z przygód Kubusia Puchatka, drugoklasiści poznawali historię klapniętego uszka Misia Uszatka, a trzecioklasiści zapoznali się z opowieścią o przyjeździe Misia Paddingtona z Peru do Londynu. Po wizycie w Misiolandii uczniowie w ramach konkursu wykonywali w klasach prace plastyczne , przedstawiające misiowych bohaterów. Komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia, oceniając ponad 250 wizerunków misiów. Ostatecznie przyznano 20 nagród i 48 wyróżnień. Nagrody otrzymali:

Tomasz Podbucki, Szymon Kuryłas, Laura Biernaczyk, Aleks Dopierała, Henryk Wylęga, Barbara Paszkier, Zuzanna Pawlak, Pola Mosiek, Nina Bulińska, Wiktoria Bajer, Rozalia Jędryczkowska, Olga Idczak, Wiktoria Gościańska, Nina Olejniczak, Zuzanna Sarbinowska, Aniela Giera, Marcel Kaliński, Emilia Przybył, Bartosz Nowak, Nikola Kasperska.

Prace laureatów można oglądać na wystawie w holu szkoły. Słodkie upominki dla nich ufundowała Rada Rodziców.

Misiolandię odwiedziły też 3 grupy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami”: Żabki, Misie i Wiewiórki. Wysłuchali oni z uwagą bajki „Złotowłosa i trzy misie” z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Chętnie odpowiadali na pytania, ale też nie bali się ich zadawać. Długo oglądali bohaterów wystawy i trudno im było opuścić czytelnię. Wyjątkowi goście zawitali na wystawie we wtorkowe mroźne przedpołudnie. Były to dzieci ze żłobka AMK „Tymianek”. Pokonanie odległości ze żłobka na wystawę na własnych, małych nóżkach było ogromnym wyzwaniem . Po wysłuchaniu krótkiej bajeczki maluchy chętnie tuliły się do misiów i były na dobrej drodze, by uciąć sobie zasłużoną drzemkę po takim wysiłku. Ale wyzwania kształtują charakter. Dzieci musiały pokonać jeszcze drogę powrotną. W tym dniu odsypianie trwało zdecydowanie dłużej niż zwykle…

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu misiowej wystawy. Sprawiła ona dużo radości małym i dużym.

Attachments:
Download this file (IMG_0153 (1).jpg)IMG_0153 (1).jpg[ ]537 kB
Download this file (IMG_0185.jpg)IMG_0185.jpg[ ]1095 kB
Download this file (IMG_0190.jpg)IMG_0190.jpg[ ]1011 kB
Download this file (IMG_0199.jpg)IMG_0199.jpg[ ]881 kB
Download this file (IMG_0206.jpg)IMG_0206.jpg[ ]987 kB
Download this file (IMG_0208.jpg)IMG_0208.jpg[ ]924 kB
Download this file (IMG_0321.jpg)IMG_0321.jpg[ ]694 kB
Download this file (IMG_0329.jpg)IMG_0329.jpg[ ]764 kB
Download this file (IMG_0425.jpg)IMG_0425.jpg[ ]1078 kB
Download this file (IMG_0426.jpg)IMG_0426.jpg[ ]1073 kB
Download this file (IMG_0430.jpg)IMG_0430.jpg[ ]1109 kB
Download this file (IMG_0876.jpg)IMG_0876.jpg[ ]1225 kB
Download this file (IMG_0885.jpg)IMG_0885.jpg[ ]966 kB
Download this file (IMG_0898.jpg)IMG_0898.jpg[ ]1358 kB
Download this file (IMG_0899.jpg)IMG_0899.jpg[ ]966 kB
Download this file (IMG_0907.jpg)IMG_0907.jpg[ ]967 kB
Download this file (IMG_0922.jpg)IMG_0922.jpg[ ]815 kB

Wojewódzkie sukcesy naszych uczniów

     W piątek 1 grudnia br. w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt pt. Budujemy Społeczeństwo Obywatelskie.

    W tegorocznej edycji wśród uczestników z całej Wielkopolski znaleźli się także uczniowie Naszej szkoły. W ramach prowadzonych działań projektowych było szereg takich związanych z kształtowaniem postaw obywatelskich wśród najmłodszych. Jak podkreślali organizatorzy tj. Departament Edukacji i Nauki UMWW oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie, szczególnie skupiono się na współpracy i przykładach tworzenia dobra wspólnego w środowiskach lokalnych.

   Mając na uwadze powyższe treści i założenia projektu zorganizowano dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych konkurs fotograficzno-plastyczny pt. Nasze – wielkopolskie. Inwestycje ułatwiające życie mieszkańców mojej gminy/miejscowości. Nasi uczniowie biorący udział w konkursie  wykonali  prace plastyczne i fotograficzne pod opieką nauczyciela historii Mariusza Dudy. Zaprezentowali na nich obiekty użyteczności publicznej z Naszej gminy, skupiając się szczególnie na tych, które znacząco wpływają na poprawę jakości życia naszych mieszkańców.  Laureatem konkursu w kategorii fotografia, zdobywając I miejsce został  Jan Bem z klasy Via. Jego praca prezentowała  budynek Centrum biblioteczno-kulturalnego  Krob_Kult w Krobi. W Kategorii praca plastyczna III miejsce zajęła   Laura Zygmaniak z klasy 6c, wykonując rysunek budynku Zamku biskupiego znajdującego się na wyspie kasztelańskiej w Krobi. Serdecznie Gratulujemy!

(fot. CDN w Lesznie)

Konkurs Wierszy Michała Rusinka

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pudliszkach z oddziałami integracyjnymi, Rada Rodziców przy ZSP w Pudliszkach oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi zaprosiły szkoły podstawowe do wzięcia udziału w XVI GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Celem konkursu było m. in. przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców twórczości Wisławy Szymborskiej oraz Michała Rusinka.

W poniedziałek, 20 listopada br. w bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego pt. „Konkurs Wierszy Michała Rusinka”, wieloletniego osobistego sekretarza Wisławy Szymborskiej. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas I – III. Cele konkursu to m. in. rozwijanie zdolności recytatorskich oraz  zainteresowanie uczniów poezją. Jury wyłoniło 4 finalistów, którzy reprezentowali naszą szkołę w gminnym konkursie.

Zwycięzcy szkolnego etapu:

I miejsce: Sebastian Kordus klasa 3c

II miejsce: Alicja Porożyńska klasa 2a

III miejsce: Kamil Kubiak klasa 3c

Wyróżnienie: Borys Waleński klasa 3a

W dniu 6 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany dla klas 1-3 pt. „Jesienne drzewo”. Celem konkursu było uwrażliwienie na zmiany zachodzące w przyrodzie wraz ze zmianą pory roku oraz rozwijanie samodzielności i umiejętności manualnych. Prace konkursowe były wykonane przez dzieci rozmaitymi technikami, wykorzystano różne metody. Pomysły dzieci były pełne kreatywności i wyobraźni, czym pozytywnie zaskoczyły jury.

 

Nagrody otrzymali:

 

Alan Twardowski kl. 1a

Teresa Sikorska kl.1a

Antonina Glura kl. 1b

Agata Stróżyk kl. 1b

Blanka Mendyka kl. 1c

Jan Zyto kl. 1c

Matylda Rosik kl. 2a

Blanka Poprawska kl. 2a

Filip Mikołajczak kl.2b

Nicolas Ziółkowski kl. 2b

Wiktoria Kaczmarek kl.2c

Rozalia Jędryczkowska kl. 2c

Julia Kula kl. 2d

Bartosz Łodyga kl. 2d

Szymon Bem kl. 3a

Zofia Bujak kl. 3a

Borys Wałkiewicz kl. 3b

Olaf Poślednik kl. 3b

Maria Sarbinowska kl. 3c

Maja Kuryłas kl. 3c
Odsłon artykułów:
2454976


https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/