Aktualności

Egzamin ósmoklasisty 14-16 maja 2024 r.

W dniach 14-16 maja 2024 r. uczniowie klasy ósmej pisać będą w szkole egzamin ósmoklasisty. W tych dniach nie będzie lekcji.

Dowóz:

Kurs 1                                                         Kurs 2
Florynki                       7:05                       Chumiętki       7:15
Rogowo                        7:07                       Żychlewo        7:20
Chwałkowo (Włostowo) 7:13                       Wymysłowo     7:25
Chwałkowo                   7:15                       Potarzyca        7:35
Grabianowo                  7:20                       ul. Kobylińska  7:40
PKP Krobia                    7:23
Powstańców Wlkp.        7:25                         

Odwóz po egzaminie: ok. godz.11:30

„Sleeveface – z książką Ci do twarzy”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu fotograficznego, organizowanego przez bibliotekarki. Hasło konkursowe brzmiało „Sleeveface – z książką Ci do twarzy”. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas 4-8 oraz 1 nauczyciel (Pani Sylwia Wałkiewicz). Zadanie konkursowe polegało na wyszukaniu ciekawej okładki książki, która zestawiona z twarzą lub inną częścią ciała stanowić będzie złudzenie całości. Uczestnicy świetnie poradzili sobie z wyzwaniem i nadesłali interesujące zdjęcia. Jury miało twardy orzech do zgryzienia i ostatecznie przyznało 1 grand prix, 13 nagród oraz 10 wyróżnień. Grand prix otrzymała Zofia Sarbinowska z kl. 5a.

Nagrody:

Sylwia Wałkiewicz, Stanisław Kawczyński, Mikołaj Majewski, Marcel Majewski, Mateusz Bujak, Mateusz Wylęga, Maria Kubiak, Jadwiga Paszkier, Mateusz Kubiak, Ignacy Andrzejewski, Florentyna Karolczak, Emilia Poprawska, Andrzej Kuryłas

Wyróżnienia:

Kinga Kubiak, Łucja Sławińska, Alicja Włodarczyk, Dorota Kaczmarek, Kornelia Śląska, Maja Maślankowska, Zuzanna Lisiecka, Szymon Pazoła, Paula Ciszak, Rita Sławińska

Uczniowie kolejny raz wykazali się niesamowitą pomysłowością. Konkurs sleeveface jest z pewnością na liście konkursów rozwijających kreatywność uczniów. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie w holu szkoły. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co organizatorki serdecznie dziękują. 

Attachments:
Download this file (SLEEVEFACE 1.jpg)SLEEVEFACE 1.jpg[ ]155 kB
Download this file (SLEEVEFACE 2.jpg)SLEEVEFACE 2.jpg[ ]116 kB
Download this file (SLEEVEFACE 3.jpg)SLEEVEFACE 3.jpg[ ]108 kB

Harmonogram Święta Patrona 11 maja 2024 r. (sobota)

Uczniowie klas 1, 2, 4, 5, 7 szkoły podstawowej przychodzą do szkoły na godz. 8:00 i mają spotkania z wychowawcami w klasach do godz. 9:20.
Po spotkaniu o godz. 9:20 uczniowie z Krobi idą do domu, a uczniowie dojeżdżający pod opieką wychowawców wsiadają do autokarów i jadą do domu.

Uczniowie klas 3, 6 i 8 szkoły podstawowej oraz wyróżnieni uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 9:30. O godz. 10:00 wezmą oni udział w apelu.
Po zakończonej uroczystości uczniowie z Krobi idą do domu, a uczniowie dojeżdżający pod opieką wychowawców wsiadają do autokarów i jadą do domu.

Plan dowozów w załączeniu.

 

    Powiatowa Konferencja Nauczycieli Bibliotekarzy

Dnia 15 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole Konferencja Nauczycieli Bibliotekarzy z powiatu gostyńskiego. Nauczyciele wzięli udział w szkoleniu pt.: „Wykorzystanie zasobów z zakresu biblioterapii w profilaktyce zagrożeń internetowych”, przeprowadzonym przez panią Anitę Poprawską, doradcę metodycznego ds. bibliotek w CDN w Lesznie. 

Bibliotekarki miały również ogromną przyjemność poznać warsztat pracy pani Magdaleny Andrzejewskiej- nauczyciela bibliotekarza ze szkolnej biblioteki w Krobi, a także niezwykle utalentowanej autorki tekstów gwarowych i założycielki grupy teatralnej „Na Fali”.

Pani Magda z wielką kreatywnością i zaangażowaniem kultywuje tradycje gwarowe naszego biskupiańskiego regionu. Ostatnia odsłona kultowej już „Janiny” skradła serca wszystkich widzów. W trakcie spotkania mogłyśmy poznać charyzmatyczną główną bohaterkę tejże sagi rodzinnej- w którą wciela się pani Jagna Knapp.Swoimi zdolnościami aktorskimi mogli się również popisać w swych wystąpieniach Rysiu Wołos , Antek Huchrak, a także Mateusz Kordus, którzy zebrali gromkie brawa i gratulacje.

Konferencja była okazją   do rozmów i wymiany doświadczeń bibliotekarzy. Bieżące sprawy oraz dalsze plany sieci współpracy bibliotekarzy przedstawiła pani Anna Ogrodnik, kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu. Uczestniczki konferencji miały również okazję zwiedzić sąsiadujące ze szkołą- Centrum Biblioteczno- Kulturalne Krob_Kult.

                                                                            

Konkurs Wiedzy o Patronie

Jak co roku, tak również i w tym, biblioteka szkolna była organizatorem Konkursu Wiedzy o Patronie. W dniach 10-11 kwietnia odbył się etap pisemny dla uczniów klas 3, 6 i 8. W jego wyniku do finału zakwalifikowało się 12 trzecioklasistów i 11 szóstoklasistów. Finał KWOP dla uczniów klas 3 odbył się 23 kwietnia, a dla szóstoklasistów 24 kwietnia. Zmagania konkursowe uczniów oceniało jury w składzie: dyrektor Michał Ratajczyk, wicedyrektor Katarzyna Płaczek-Kowalska, Justyna Matusiak i Hanna Andrzejewska. Finaliści wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą życia, działalności i osiągnięć Józefa Zwierzyckiego. Ostatecznie po zaciętej walce w gronie laureatów znaleźli i się :

KL. 3

I miejsce Maria Sarbinowska

II miejsce Zofia Bujak i Borys Waleński

III miejsce Wojciech Naskręt

KL. 6

I miejsce Laura Zygmaniak

II miejsce Mateusz Bujak

III miejsce Lena Rozmiarek

KL. 8

I miejsce Anna Norman

II miejsce Magdalena Demuth

III miejsce Zofia Nowacka

Wszyscy uczestnicy finału KWOP otrzymali dyplomy oraz małe co nieco. Laureaci natomiast odbiorą nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, podczas uroczystości Święta Patrona 11 maja br.
Odsłon artykułów:
2454793


https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/