- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 19 listopad 2024 13:23
- Michał Ratajczyk
Plan zebrań z rodzicami w dniu 21 listopada 2024 roku znajduje się w załączniku.
|
|
|
|
|
Aktualności
Plan zebrań z rodzicami w dniu 21 listopada 2024 roku znajduje się w załączniku.
POETYCKIE ZMAGANIA Dnia 7 listopada 2024 r. w Lokalnym Centrum Aktywności Społecznej i Integracji Mieszkańców w Pudliszkach odbył się XVII Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych pod hasłem Natura nie jest miejscem do odwiedzenia. To jest nasz dom. W tym roku do konkursu
Wycieczka do Warszawy - Podróże z klasą W dniach 4 - 8 listopada 2024 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na pięciodniową wycieczkę do Warszawy, w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pn. ,,Podróże z klasą”. Program wycieczki był bardzo bogaty, a każdy dzień przynosił nam nowe doświadczenia i odkrycia. Pierwszego dnia wycieczki rozpoczęliśmy naszą przygodę od spaceru po Starówce. Najpierw odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie mogliśmy obserwować uroczystą zmianę warty. Następnie udaliśmy się pod Pałac Prezydencki, gdzie przewodnik opowiedział nam o historii budynku oraz o ważnych wydarzeniach, które miały tu miejsce. Kolejnym przystankiem był Pomnik Małego Powstańca – symbol bohaterstwa najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Spacerując ulicami Starego Miasta, zatrzymaliśmy się przy syrence warszawskiej, jednym z symboli stolicy, a potem udaliśmy się do Biblioteki Uniwersyteckiej, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe ogrody na dachu z widokiem na Wisłę. Dzień zakończyliśmy wizytą przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, poznając historię tego słynnego gmachu. Drugi dzień rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich, które zachwyciły nas swoją architekturą i malowniczym krajobrazem. Odwiedziliśmy Pałac na Wyspie, Amfiteatr oraz słynny pomnik Fryderyka Chopina, gdzie mieliśmy okazję posłuchać opowieści o życiu tego wybitnego kompozytora. Po południu udaliśmy się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie przewodnik opowiedział nam o bohaterach narodowych i wybitnych Polakach spoczywających na tej nekropolii. Spacerując wśród mogił, oddaliśmy hołd żołnierzom oraz artystom, którzy zapisali się na kartach polskiej historii. Trzeci dzień był pełen emocji i nowych wrażeń. Rozpoczęliśmy go od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, które wzbudziło w nas ogromne wzruszenie. Interaktywne wystawy, filmy i autentyczne relacje świadków pozwoliły nam lepiej zrozumieć dramatyczne wydarzenia tamtego okresu. Po intensywnym zwiedzaniu pojechaliśmy do Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie, gdzie podziwialiśmy różnorodność roślin, a przewodnik opowiedział nam o unikalnych gatunkach flory. Na zakończenie dnia odwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy na taras widokowy, z którego roztaczała się zapierająca dech w piersiach panorama miasta.
11 listopada - Święto Niepodległości W dniu 8 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku patriotyczne przedstawienie pod tytułem "Pociąg do wolności" przygotowali uczniowie klas czwartych. Podczas apelu o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, czym zaznaczyliśmy swój udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Każdy uczeń miał możliwość okazania swojego patriotyzmu. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Finał SZKOLNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA W środę 13 listopada br. w czytelni szkolnej odbył się finał XVI edycji Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów klas 4-8. Wzięło w nim udział 30 uczestników, wyłonionych przez polonistki w drodze eliminacji klasowych. Konkurs przeprowadziła Beata Sikorska. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: Maria Szpurka, Krzysztof Kasperczak oraz Magdalena Andrzejewska. Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Jurorów najbardziej zachwycili czwartoklasiści swoimi interpretacjami czytanych tekstów. Ostatecznie laureatami Konkursu Pięknego Czytania zostali: Klasy 4: Maria Sarbinowska z kl. 4a Klasy 5: Mateusz Kordus z kl. 5a Klasy 6: Kaja Puślednik z kl. 6a Klasy 7: Maria Majewska z kl. 7b Klasy 8: Emilia Poprawska z kl. 8b W czasie obrad komisji konkursowej, publiczność wybierała swoich faworytów. W kl. 4 zwyciężyła ponownie Maria Sarbinowska , w kl. 5 Maria Rosik, w kl. 6 Pola Szpurka, w kl. 7 Maria Majewska i w kl. 8 Maria Radczyk. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz małe co nieco, ufundowane przez Radę Rodziców. Natomiast laureaci zostali nagrodzeni książkami. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie, polonistkom za wyłonienie finalistów, Radzie Rodziców za słodkie upominki. Więcej artykułów… |
The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
Additionally, a 503 Service Unavailable error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.